Cyril Anderson

Cyril Anderson

Chair - Policy Development Committee
June Burtonshaw

June Burtonshaw

Councillor
Mark Child

Mark Child

Councillor
Jan Curtice

Jan Curtice

Deputy Presiding Member
Nick Davies

Nick Davies

Councillor
Phillip Downing

Phillip Downing

Councillor
Ryland Doyle

Ryland Doyle

Councillor
Mike Durke

Mike Durke

Councillor
Ceri Evans

Ceri Evans

Chair - Policy Development Committee (People)
Mandy Evans

Mandy Evans

Chair - Policy Development Committee (Economy)
William Evans

William Evans

Councillor
Robert Francis-Davies

Robert Francis-Davies

Cabinet Member - Investment, Regeneration & Tourism
Louise Gibbard

Louise Gibbard

Cabinet Member – Supporting Communities (Joint)
Fiona Gordon

Fiona Gordon

Councillor
Joe Hale

Joe Hale

Councillor
Terry Hennegan

Terry Hennegan

Councillor
Beverley Hopkins

Beverley Hopkins

Councillor
David Hopkins

David Hopkins

Cabinet Member - Delivery & Operations (Deputy Leader)
Oliver James

Oliver James

Councillor
Yvonne Jardine

Yvonne Jardine

Labour
Matt Jones

Matt Jones

Councillor
Peter Jones

Peter Jones

Councillor
Elliot King

Elliot King

Cabinet Member - Children’s Services
Erika Kirchner

Erika Kirchner

Councillor
Hannah Lawson

Hannah Lawson

Councillor
Andrea Lewis

Andrea Lewis

Cabinet Member - Housing, Energy & Service Transformation (Deputy Leader)
Wendy Lewis

Wendy Lewis

Councillor
Mike Lewis

Mike Lewis

Councillor
Clive Lloyd

Clive Lloyd

Cabinet Member - AdultCare & Community HealthServices
Paul Lloyd

Paul Lloyd

Chair - Planning Committee
Penny Matthews

Penny Matthews

Chair - Licensing Committee
Hazel Morris

Hazel Morris

Councillor
Alyson Pugh

Alyson Pugh

Cabinet Member – Supporting Communities (Joint)
David Phillips

David Phillips

Councillor
Sam Pritchard

Sam Pritchard

Cabinet - Children Services
Jennifer Raynor

Jennifer Raynor

Cabinet Member - Children, Education & Life Long Learning
Christine Richards

Christine Richards

Councillor
Kelly Roberts

Kelly Roberts

Councillor
Mary Sherwood

Mary Sherwood

Chair - Policy Development Committee
Paulette Smith

Paulette Smith

Councillor
Robert Smith

Robert Smith

Chair - Policy Development Committee (Education)
Rob Stewart

Rob Stewart

Cabinet Member - Economy and Strategy (Leader)
Andrew Stevens

Andrew Stevens

Cabinet - Business Improvememt & Performance
Gloria Tanner

Gloria Tanner

Councillor
Des Thomas

Des Thomas

Presiding Member
Mark Thomas

Mark Thomas

Cabinet Member - Environment Enhancement & Infrastructure Mangaement
Lesley Walton

Lesley Walton

Councillor
Mike White

Mike White

Councillor